توری سرند پلی یورتان

پلی  اورتان (PUR و PU) یک پلیمر است که از واحدهای ارگانیک پیوندی با پیوندهای اورهان (کربامات) تشکیل شده است. در حالی که اکثر پلی اورتان ها پلیمرهای گرماسخت هستند که در هنگام گرما ذوب نمی شوند، پلی اورتان های گرمانرم نیز موجود می باشند.

پلیمرهای پلی اورتان به طور سنتی و اغلب با واکنش پلی ایزوسیانات di- یا tri polyol تشکیل می شوند. هر دو ایزوسیانات و پلیول های مورد استفاده برای تولید پلی اورتان شامل به طور متوسط ​​دو یا چند گروه کاربردی در هر مولکول است.

پلی  اورتان ها در ساخت صندلی های فوم مقاوم در برابر انعطاف پذیر، پانل های عایق فوم سفت و سخت، مهر و موم فوم های میکرو سلولی و واشر، چرخ های elastomeric دوام و لاستیک ها (مانند غلتک، پله برقی، سبد خرید، آسانسور و چرخ اسکیت بورد) ترکیبات پلاستیکی الکتریکی، چسب های با کارایی بالا، پوشش های سطحی و سیلت های سطح، الیاف مصنوعی (به عنوان مثال اسپندکس)، کف پوش فرش، قطعات سخت پلاستیکی (به عنوان مثال برای وسایل الکترونیکی).

توری پلی یورتان چیست:

 شرکت لاستیک سازی جی بسپار تولید کننده توری پلی یورتانی و سرند پلی یورتان ،مش پلی یورتان در مش ۱۰۰ میکرون ۳۰۰ میکرون ۵۰۰ میکرون ۸۰۰ میکرون ،پیگ پلی یورتان ، کاپ پلی یورتان ،روکش غلطک چاپ،روکش غلطک ،فندر ،قطعات لاستیکی ،انواع قطعات پلی یورتان.

ویژگی بارز پلی یورتان های معدنی مقاومت بسیار بالایی می باشد که در برابر سایش دارند. در پلی یورتان معدنی با به کار گرفتن گرید مناسب و ترکیب متفاوت از مواد اولیه، امکان استحصال ویژگی های بسیاری مانند برجهندگی، مقاومت در برابر پارگی، مقاومت در محیط های روغنی، مقاومت در برابر ضربه و سختی و نرمی مختلف وجود دارد.

توری های پلی یورتانی یکی از محصولات تولیدی شرکت جی بسپار میباشد.

یکی از پر مصرفترین و پر کاربردترین تجهیزات در کارخانجات فرآوری، توری سرند پلی یورتان می باشد که در طرح ها و نمونه های مختلف در دانه بندی مواد معدنی هم به صورت تر و هم به صورت خشک با چشم های مختلف از µm150 و به بالا جهت دانه بندی و آبگیری در معادن و صنایع معدنی مورد استفاده قرار میگیرند.

چگونگی پیدایش پلی یورتانها:

اتو بایر و همکارانش در IG Farben در لورکوزن آلمان اولین پلی اورتان ها را در سال ۱۹۳۷ ساختند. پلیمرهای جدید دارای مزایای بیشتری نسبت به پلاستیک های موجود بودند که از طریق پلیمریزاسیون الیفین ها یا با استفاده از پلی اکسیژن ساخته شده بودند و توسط ثبت اختراع توسط Wallace Carothers در پلی استر ساخته نشد .

 کار اولیه کار بر روی تولید الیاف و فوم انعطاف پذیر و PUs در مقیاس محدود به عنوان پوشش هواپیما در طول جنگ جهانی دوم متمرکز شد. Polyisocyanates در سال ۱۹۵۲ به صورت تجاری عرضه شد و تولید پلی اورتان انعطاف پذیر در سال ۱۹۵۴ با استفاده از دی ایزوسیانات تولوئن

(TDI) و پلی الیاف پلی استر آغاز شد. این مواد همچنین برای تولید فوم سفت، لاستیک آدامس و الاستومر استفاده می شود. الیاف خطی از دی ایزوسیانات هگزامتیلن (HDI) و ۱،۴-Butanediol (BDO) تولید شده است.

در سال ۱۹۵۶، DuPont پلیولهای پلی اتیل را به طور خاص پلی (تتراماتیلن اتر) گلیکول معرفی کرد و BASF و Dow Chemical در سال ۱۹۵۷ فروش پلی اتیلن گلیکول را آغاز کردند.

 Polyols polyolel ارزان تر، آسان تر و مقاوم تر از پلی استیل های پلی استر بودند و محبوب تر شدند.

.Union Carbide و Mobay، یک شرکت مشترک بین شرکت Monsanto / Bayer U.S. همچنین مواد شیمیایی پلی اورتان را شروع کردند. در سال ۱۹۶۰ بیش از ۴۵۰۰۰ متر مکعب فوم های پلی یورتان انعطاف پذیر تولید شد.

در دسترس بودن فرسایش دهنده های کلروفلوئوروالکان، پلیئول های پلی اتیلن ارزان قیمت و دی ایزوسیانات متیلن دیفنیل دی دی ایزوسیانات (MDI) به فوم های سفت و سخت پلی اورتان اجازه می دهد که به عنوان مواد عایق بندی با کارایی بالا استفاده شوند. در سال ۱۹۶۷، فوم های سفت و سخت پلی ایزوسیانورانت اصلاح شده به روش اوریتان معرفی شد، که حتی ترمودهای حرارتی و مقاومت در برابر اشتعال را ارائه می داد.

در طول دهه ۱۹۶۰ قطعات ایمنی داخلی خودرو، مانند پانل های ابزار و درب، توسط پوسته های ترموپلاستی با فوم نیمه جامد ساخته شد.

منبع: www.jeybaspar.com

درباره نویسنده